همسطح کننده چیست و چه کاربردی دارد؟

همسطح کننده هیدرولیکی اکثرا به صورت میز هیدرولیکی می باشد. میز هیدرولیکی معمولا به صورت دستی و برقی می باشند و در ابعاد و ظرفیت های مختلف ساخته می شوند. هم سطح کننده در انبارها، سردخانه ها و کارخانجات از اهمیت بالایی برخوردار است. همسان کردن بار و تجهیزات هم موجب کاهش هزینه ها و هم افزاسش راندمان کاری می شود.

هدف از نصب همسطح کننده هیدرولیکی سهولت در بارگیری و تخلیه بار است. از انواع هم سطح کننده ها میتوان به رمپ هیدرولیکی ، داک لولر که پر مصرف ترین هم سطح کننده ها میباشد اشاره کرد. این وسیله  ی کمک کننده به تسریع در کار انبارها، سرد خانه ها و بارانداز ها کاربرد دارد دارای دو جک هیدرولیکی است که وظیفه تنظیم ارتفاع میان کامیون و ماشین آلات بارگیری را بر عهده دارد. از معایب این وسیله نیاز به قرارگیری در چاهک را میتوان اشاره کرد.

نوع دیگر همسطح کننده هیدرولیکی پل بارگیری است  که در صورت عدم نیاز به صورت ایستاده قرار میگیرد. در هنگام نیاز به بار گیری باز شده و فاصله میان کامیون و ماشین آلات بار گیری را تنظیم میکند. در این روش تا مستقر نشدن کامل هم سطح کننده مذکور درب بارگیری کامیون باید بسته باشد و این امر کمک به حفظ سلامت بار میکند. نکته دیگر آنکه بر خلاف داک لولر نیازی به چاهک نیست.

از انواع دیگر هم سطح کننده ها میتوان به میز هیدرولیکی اشاره کرد که در دو نوع دستی و برقی با ظرفیت های متفاوت می باشند. میز هیدرولیکی هم قیمت مناسب تری دارد و هم نصب آن بسیار سریع است.

ژوئن 13, 2017
میز بالابر دستی

میز بالابر دستی

[…]
نوامبر 9, 2019
میز بالابر برقی

میز هیدرولیک

[…]
دسامبر 27, 2020
میز هیدرولیک دستی مدل AP 02

میز هیدرولیک دستی مدل AP 02

[…]
دسامبر 27, 2020
میز هیدرولیک برقی مدل AP 01

میز هیدرولیک برقی مدل AP 01

[…]
آوریل 17, 2021
داک لولر

داک لولر

[…]